Dohányzás

Harmadlagos dohányzás


A tárgyak felszínén visszamaradó füstszemcsék, vagyis a harmadlagos dohányzás is ártalmas, különösen a kisgyerekeknek, akik közelebbről érintkeznek a felületekkel, játék és mászás közben kézzel, szájjal felfedezve azok minden apró részletét.

A cigaretta égésekor nikotin kerül a levegőbe, amely aztán megtapad a falakon, bútorokon, textíliákon, és akár hónapokig is jelen van. A nikotin a levegőben lévő nitrogén-vegyületekkel, nitritekkel úgynevezett nikotinspecifikus nitrozaminokat (TSNA-k) képez, amelyek rákkeltő hatásúak. Ezek az agresszív anyagok mindenki egészségét veszélyeztetik, a lakásban, az étteremben, autóban és minden más dohányfüstös helyiségben.

A szoba kiszellőztetése nem szünteti meg a szennyeződést, ahogy a kinti dohányzás sem, mert a ruháján, haján, bőrén is beviszi a dohányos a maradványokat.

A harmadlagos füst káros hatása csak úgy csökkenthető minimálisra, ha a lakásban lakók egyike sem dohányzik, és a vendégek is tiszteletben tartják a dohányzási tilalmat.



FONTOS TUDNI


HA ABBAHAGYJA

Napról napra egyre jobban érzi majd magát, a vérnyomás és a pulzus normalizálódik, a köhögési és légzési problémák rendeződnek!


TÖBB PÉNZE LESZ

A megspórolt pénzt végre értelmes dolgokra költheti!


NAPRÓL NAPRA JOBB

Egyre erősebb, kocentráltabb és motíváltabb lesz, nem viszi el energiáját a cigaretta.


HA LESZOKOTT

Egy év múlva már csak rossz emlék lesz, Ön pedig büszke lesz magára!


Ne várjon tovább!

VÁGJON BELE!


Cím

Budapest VI.
Nagymező utca 21. I. emelet


Email

drzsiga.zsolt@gmail.com


Tel

06 70 945 84 65