Így dolgozunk
A rendelkezésre álló hatóanyagok széles skálájából – gyógyszerek, növényi készítmények, kivonatok, homeopátiás szerek, Bach virágterápia, színterápia, stb. kiteszteljük az adott szervezet számára legmegfelelőbb készítményeket, melyekkel csökkentjük a gyulladást, fájdalmat, oldjuk a görcsöt és az esetlegesen fennálló stresszt.
A kezelés hatása 2-4 hónapig tart, mellékhatások nélkül.
Ha a megbetegedés évek, évtizedek óta fennáll ismételt kezelésre szükség lehet. A szükséges kezelések száma évről-évre csökkenést mutat.
TIPP: Végleges megoldásként ajánlott alternatíva az otthoni BEMER terápia. 30%-kal jobb keringés, több oxigén és ATP a sejteknek. Gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, funkciójavító hatás!
Az eljárás:
40.000 hatóanyagból IBS, gastro, gyulladás keresőszavakkal kilistázzuk a szóba jöhető készítményeket –kb. 650 hatóanyag- majd egy akupunktúrás ponton a gép összeválogatja azt a receptúrát, amely az adott személy esetén a legoptimálisabb eredményt adja IBS esetén. A készítmények rezgésszámával besugározzuk a páciens testét a választott időintervallumban (10-40 perc).
Mind a tesztelés, mind a rezgéskezelés teljesen fájdalommentes.
Tipp: Tapasztalataink szerint a hatékonyság arányos a besugárzási idővel.
Az Irritabilis Bél Szindrómáról általában
Az irritábilis bél szindróma (IBS) a gyomor-bél rendszer funkcionális rendellenessége, amelyet hasi fájdalom, görcs, puffadás, diszkomfort érzés, a székürítés zavara (hasmenés, székrekedés vagy a kettő váltakozása) jellemez, és a hátterében nem lehet igazolni szervi vagy laboratóriumi rendellenességet.
Magyarországon népbetegség az IBS: a lakosság mintegy 15-20% szenved a tünet-együttesétől. Leggyakrabban fiatalabb felnőtt korban kezdődik civilizációs kórképnek tartják.
Az irritábilis bélszindróma oka pontosan nem ismert.
A tünetek kialakulásában a bél fokozott érzékenysége (irritábilitás), a bélmozgás zavara és a fokozott fájdalomérzés játszik szerepet.
Befolyásolják külső hatások: stressz, lelki problémák, helytelen étkezési szokások, dohányzás, alkohol lényegesen felerősíti az IBS kialakulásának lehetőségét.
Veszély-jelek, amelyek esetén feltétlenül orvoshoz kell fordulni annak is, aki netán ódzkodna ettől: ha a beteg idősebb, azaz ha a tünetek első alkalommal 50 év felett jelentkeznek, ha a panaszok hirtelen lépnek fel, ha a beteg véres székletet vagy hirtelen ismeretlen eredetű fogyást tapasztal, vagy ha a tünetek tartósan fennmaradnak kezelés ellenére is.
Az IBS kezelése komplex folyamat, melynek során nem csak a tünetek okának feltárásával, kezelésével kell foglalkozni, hanem a kiváltó okok csökkentése, megszüntetése és a lelki támogatás is igen komoly feladat.
Gyógyszeres kezelésnél általában mindig a domináló tünet határozza meg az alkalmazott terápiát, vagyis hogy görcsoldásra, fájdalomcsökkentésre, hashajtóra, hasfogóra, puffadásgátlóra, nyugtatóra vagy antidepresszánsra van szükség.
Fájdalomcsillapításra általában a szokásos, vény nélkül is kapható görcsoldók és fájdalomcsillapítók valamelyike elegendő.
A szorulásos betegek kezelésekor a széklet térfogatát növelő anyagok (búzakorpa, cellulóz) tanácsolhatók.
Hashajtók közül leginkább a laktulóz tartalmú készítmények javasolhatók. Makacs székrekedés eseté a rendszeresen vagy tartósan szedett hashajtók számos mellékhatásával kell számolni.
A hasmenéses csoportban a legkedvezőbb tapasztalatoka loperamiddal vannak.
A puffadásos panasz kezelése alverinium, simethiconum illetve pancreatinum tartalmú készítmények állnak rendelkezésre.
Az IBS-hez gyakran csatlakozó lelki problémák miatt a középsúlyos és súlyos betegek pszichés vezetése érdemi része a sikeres kezelésnek.
Az irritábilis bél szindróma (IBS) a gyomor-bél rendszer funkcionális rendellenessége,
amelyet hasi fájdalom, görcs, puffadás, diszkomfort érzés, a székürítés zavara (hasmenés, székrekedés vagy a kettő váltakozása) jellemez, és a hátterében nem lehet igazolni szervi vagy laboratóriumi rendellenességet.
Magyarországon népbetegség az IBS:
a lakosság mintegy 15-20% szenved a tünet-együttesétől. Leggyakrabban fiatalabb felnőtt korban kezdődik civilizációs kórképnek tartják.
Befolyásolják külső hatások:
stressz, lelki problémák, helytelen étkezési szokások, dohányzás, alkohol lényegesen felerősíti az IBS kialakulásának lehetőségét.
Veszély-jelek, amelyek esetén feltétlenül orvoshoz kell fordulni annak is,
aki netán ódzkodna ettől: ha a beteg idősebb, azaz ha a tünetek első alkalommal 50 év felett jelentkeznek, ha a panaszok hirtelen lépnek fel, ha a beteg véres székletet vagy hirtelen ismeretlen eredetű fogyást tapasztal, vagy ha a tünetek tartósan fennmaradnak kezelés ellenére is.
Az IBS kezelése komplex folyamat,
melynek során nem csak a tünetek okának feltárásával, kezelésével kell foglalkozni, hanem a kiváltó okok csökkentése, megszüntetése és a lelki támogatás is igen komoly feladat.
Hashajtók közül leginkább a laktulóz tartalmú készítmények javasolhatók.
Makacs székrekedés eseté a rendszeresen vagy tartósan szedett hashajtók számos mellékhatásával kell számolni.
A hasmenéses csoportban a legkedvezőbb tapasztalatoka loperamiddal vannak.
Gyógyszeres kezelésnél általában mindig a domináló tünet határozza meg az alkalmazott terápiát,
vagyis hogy görcsoldásra, fájdalomcsökkentésre, hashajtóra, hasfogóra, puffadásgátlóra, nyugtatóra vagy antidepresszánsra van szükség.
Veszély-jelek, amelyek esetén feltétlenül orvoshoz kell fordulni annak is,
aki netán ódzkodna ettől: ha a beteg idősebb, azaz ha a tünetek első alkalommal 50 év felett jelentkeznek, ha a panaszok hirtelen lépnek fel, ha a beteg véres székletet vagy hirtelen ismeretlen eredetű fogyást tapasztal, vagy ha a tünetek tartósan fennmaradnak kezelés ellenére is.
Budapest VI.
Nagymező utca 21. I. emelet
drzsiga.zsolt@gmail.com
06 70 945 84 65