Így dolgozunk
A rendelkezésre álló hatóanyagok széles skálájából- gyógyszerek, növényi készítmények, kivonatok, homeopátiás szerek, Bach virágterápia, színterápia,stb. kiteszteljük az adott szervezet számára legmegfelelőbb készítményeket, melyekkel csökkentjük a gyulladást, a bőrpírt és erősítjük az immunrendszert.
A kezelés hatása 2-4 hónapig tart, mellékhatások nélkül.
Ha a megbetegedés évek, évtizedek óta fennáll ismételt kezelésre szükség lehet. A szükséges kezelések száma évről-évre csökkenést mutat.
Tipp: Végleges megoldásként ajánlott alternatíva az otthoni BEMER terápia. 30%-kal jobb keringés, több oxigén és ATP a sejteknek. Gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, funkciójavító hatás! Az immunrendszer működését “újrahangolja”!
Az eljárás
40.000 hatóanyagból dermatitis, ekcéma keresőszavakkal kilistázzuk a szóba jöhető készítményeket –kb. 150 hatóanyag- majd egy akupunktúrás ponton a gép összeválogatja azt a receptúrát, amely az adott személy esetén a legoptimálisabb eredményt adja ekcéma esetén. A készítmények rezgésszámával besugározzuk a páciens testét a választott időintervallumban (10-40 perc).
Mind a tesztelés, mind a rezgéskezelés teljesen fájdalommentes.
Tipp: Tapasztalataink szerint a hatékonyság arányos a besugárzási idővel.
Az ekcémáról általában
Az ekcéma a bőr felszínes gyulladása, amely hólyagokat, bőrpírt, duzzanatot, nedvedzést, pörkképződést, hámlást és rendszerint viszketést okoz.
Az egyes anyagok vagy irritáció vagy allergiás reakció révén okozhatnak bőrgyulladást. Pl: nikkel, króm, gyógyszerek, vegyi anyagok, kozmetikai szerek (krémek, samponok, hajfestékek, körömlakk)
Fotoallergiás kontakt ekcémát okozhatnak bizonyos anyagok (fényvédők, borotválkozás utáni szerek, egyes parfümök, kátrány, olaj, antibiotikumok), ha a beteg bőrét az ezekkel való érintkezés után éri napsütés.
Az allergiás reakció csak később jelentkezik, általában 1-2 nappal, néha akár 7-10 nappal az allergénnel való érintkezés után. Több hétbe telik, mire a tünetek teljesen megszűnnek.
Bár a kontaktekcéma először csak azon a helyen jelentkezik, ahol a bőr érintkezett az allergénnel, később a test más részeire is átterjedhet.
Az allergén azonosításához gyakran több bőrteszt elvégzésére van szükség. A legfontosabb teendő a tüneteket kiváltó allergén felkutatása és eltávolítása. A helyi kezelés célja egyrészt a gyulladás csökkentése, másrészt a felülfertőzés elkerülése.
Fontos, hogy saját magát senki ne gyógyítsa szteroid tartalmú krémekkel, mert a szakszerűtlen alkalmazáskor ennek súlyos következményei lehetnek!
A belső kezelés, mely a helyi kezelés mellett a viszketést és az allergiás gyulladást hivatott csökkenteni, lehet modern, második generációs, nem álmosító antihisztamin készítmény, amely már hosszantartóan is adható.
A súlyos kontaktekcémában néha kortikoszteroid tabletták szedését rendelik (pl. prednison).
Tippek
A száraz bőr hajlamosabb a kontaktekcémára.
Ritkítsuk a fürdések számát, heti két-háromnál ne fürödjünk gyakrabban, és ne időzzünk a kádban 15 percnél hosszabban.
A gyors zuhanyozás megfelelőbb tisztálkodási mód.
A természetes alapanyagú, semleges kémhatású, kímélő szappanok a legjobbak, amelyek nem távolítják el a bőr természetes zsír- és faggyútartalmát.
A kiszáradásra leginkább hajlamos bőrterületek a lábon, a kézen, a könyökön és térden, az arcon és a nyakon vannak, ezeket mindenképpen be kell krémezni.
A száraz, viszkető bőrt nem szabad vakarni. Ezért a körmöket mindig vágjuk kicsire. Éjszakára akár könnyű kesztyűt is fel lehet húzni a viszkető kezekre.
Lehetőleg olyan öltözéket hordjunk, amibe nem izzadunk bele, a puha pamutruházat a legkevésbé irritáló.
Az ekcéma a bőr felszínes gyulladása,
amely hólyagokat, bőrpírt, duzzanatot, nedvedzést, pörkképződést, hámlást és rendszerint viszketést okoz.
Bár a kontaktekcéma először csak azon a helyen jelentkezik,
ahol a bőr érintkezett az allergénnel, később a test más részeire is átterjedhet.
A helyi kezelés célja
egyrészt a gyulladás csökkentése, másrészt a felülfertőzés elkerülése.
Fontos, hogy saját magát senki ne gyógyítsa szteroid tartalmú krémekkel,
mert a szakszerűtlen alkalmazáskor ennek súlyos következményei lehetnek.
Ritkítsuk a fürdések számát,
heti két-háromnál ne fürödjünk gyakrabban, és ne időzzünk a kádban 15 percnél hosszabban. A gyors zuhanyozás megfelelőbb tisztálkodási mód.
Az ekcéma a bőr felszínes gyulladása,
amely hólyagokat, bőrpírt, duzzanatot, nedvedzést, pörkképződést, hámlást és rendszerint viszketést okoz.
Bár a kontaktekcéma először csak azon a helyen jelentkezik,
ahol a bőr érintkezett az allergénnel, később a test más részeire is átterjedhet.
Budapest VI.
Nagymező utca 21. I. emelet
drzsiga.zsolt@gmail.com
06 70 945 84 65